Smartfon czy tablet Co lepiej wybrać

Smartfon czy tablet? Co lepiej wybrać?

Często stoimy przed dylematem, co wybrać – smartfon czy tablet? Oglądasz Samsung Galaxy S8 albo tablet Lenovo? Najlepiej mieć oba urządzenia mobilne, ale jeśli musisz wybrać, spróbujemy służyć radą. Poniżej znajdziesz najważniejsze wady i zalety obu produktów, co ułatwi Ci decyzję. Zachęcamy do lektury.

Smartfon, tablet oraz laptop to trzy najczęściej kupowane urządzenia przenośne. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup ich wszystkich, spróbujemy pomóc wybrać. Pamiętaj, że jedno nie zastąpi drugiego, mimo że niektóre możliwości mają faktycznie wspólne. Nowoczesne modele, jak np. Samsung Galaxy A8 czy HTC One M10, często okażą się w pełni wystarczające. Poniżej wady i zalety wybranych urządzeń mobilnych.

Na początku były telefony komórkowe…

Po nich zaś pojawiły się nowoczesne i naszpikowane aplikacjami smartfony, a niebawem rynek zdominowały tablety. Trzeba przyznać, że urządzenia mobilne są w modzie, a producenci prześcigają się w oferowaniu nowości. Teraz możesz podziwiać najnowszy smartfon Samsunga albo Moto G6. Smartfony i tablety działają na tych samych systemach, czyli Windowsie, Androidzie albo iOS. Oba te urządzenia, np. LG czy Galaxy A8, często zastępują nam laptopy, co nie oznacza, że wyszły one z mody.

Jakie są Twoje potrzeby?

Zanim zaczniesz sprawdzać ceny, czytać wnikliwie specyfikacje, analizować parametry, zastanów się, jakie właściwie masz potrzeby. To kluczowa kwestia, jeśli chcesz wybrać odpowiedni sprzęt. Często decydujemy się na urządzenie mobilne lepsze i droższe, niż byśmy mogli kupić. Zwracaj też uwagę na modele poprzedniej generacji – jak np. Samsung Galaxy S8.

Wady i zalety smartfonów

Smartfon wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, więc schowamy go w kieszeni lub torebce. Poza podstawowymi funkcjami – jak prowadzenie rozmów, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów – zapewnia wiele możliwości. Wygodnie zrobimy nim zdjęcia i to świetnej jakości – wystarczy zobaczyć, jakie możliwości ma najnowszy smartfon Samsung czy Sony. Możliwość korzystania z Internetu to jego kolejna zaleta – sprawdzisz pocztę, wyślesz dowolne pliki, skorzystasz z komunikatora itd.

Wady i zalety tabletów

Największą zaletą tabletu jest jego duży ekran – możemy przeczytać niemal wszystko, np. kanały informacyjne, blogi, pocztę, dokumenty, ebooki itd. Przeczytasz je także na smartfonie, np. Galaxy A8 czy HTC, ale na tablecie jest to wygodniejsze. Poza tym jest niewielki, więc poręczny i lekki – zabierzesz go do pociągu, na wakacje, do łóżka. Dostęp do Wi-Fi daje wiele możliwości, więc służy nam też do komunikacji – Facebook, Snapchat, Messeneger czy Twitter stoją przed nami otworem.

Chętnie też korzystamy z niego w pracy – na spotkaniach, podczas konferencji itd. Zaprezentujesz ofertę, odbierzesz pocztę, prześlesz pliki – możliwości jest wiele. A wady? Tablet to jednak urządzenie zastępcze, do zaawansowanych czynności lepszy jest zaś laptop. Poza tym dość szybko się rozładowuje i trudniej niż telefon można nim robić zdjęcia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij