Holograficzny smartfon

Technologia staje się coraz bardziej nowoczesna i użyteczna przez zwykłego człowieka. Warto zauważyć, że różnego rodzaju smart-fony czy też tablety, przechodzą cały czas rozwój, stając się coraz to lepszymi urządzeniami. Wydaje się, że nic już nie można wymyślić, jeśli chodzi o sprzęt mobilny, ale mimo wszystko życie pokazuje nam, jak bardzo można mylić się w tej kwestii. Prototypowe rozwiązania mają to do siebie, że nie zawsze znajdują się entuzjaści, którzy byliby w stanie zainteresować się danym projektem.

Na szczęście w przypadku telefonów, tego typu reguły zwyczajnie nie obowiązują, ponieważ każdy z zaciekawieniem śledzi nowinki techniczne z tej jakże użytecznej dla człowieka branży. Na pewno pierwsze wzmianki o telefonie posiadającym wyświetlacz holograficzny, budzą w nas niepotrzebny optymizm. Na razie są to jedynie doniesienia, ale należy brać pod uwagę, że w tym wszystkim, jest na pewno jakieś ziarno prawdy.

Nowy wyświetlacz

Trzeba przyznać, że taki model telefonu, pod względem wyświetlacza, stałby się bardzo rewolucyjny. Tak naprawdę mówimy tutaj przede wszystkim o nowince technicznej, która wciąż jest dostępna jedynie w formie prototypu, który nie ujrzał jeszcze światła dziennego. Prawdopodobnie pierwszy tego typu model, może być już dostępny dla szerszej widowni w kwietniu.Oczywiście tego typu informacje należy jeszcze brać z pewnym dystansem, ponieważ nie wiadomo, jak będzie ostatecznie wyglądał finalny produkt. Jeśli jednak założenia zostaną spełnione, to z pewnością będziemy mogli powiedzieć, że faktycznie mamy do czynienia z czymś bardzo rewolucyjnym. Wiele zależy tez od sukcesu pierwszego aparatu telefonicznego, który posiadałby holograficzny wyświetlacz.

Innowacja w świecie komórki

Jeśli będzie on po premierze wzbudzał zainteresowanie i wprowadzi nowy trend, to na pewno twórcy telefonów, zaczną uwzględniać częściej tego typu technologię w swoich flagowcach. Trzeba powiedzieć szczerze, że w planach wydaje się to bardzo ciekawe urządzenie. Po raz pierwszy ktoś decyduje się na tak technologicznie zaawansowany wyświetlacz, przez co istnieje obawa, że produkt będzie jedynie ciekawostką, ale wszystko okaże się za kilkanaście miesięcy.Warto wiec poczekać z osądem, zwłaszcza jeśli można byłoby uzyskać coś rewolucyjnego. Oczywiście w praktyce byłoby to lepsze rozwiązanie niż tradycyjne ekrany LCD. W takim modelu zastosowano by podświetlanie dyfrakcyjne, które pozwoliło by na lepsze kąty widzenia w telefonach.

Efekt końcowy będzie kluczowy

Co więcej efekt 3D byłby o wiele lepiej widoczny i trzeba przyznać, że jak na innowacyjny produkt testowy, to sam telefon ma aspirację, do bycia czymś więcej. Co ciekawe nikt nie będzie musiał być zmuszony, do siedzenia w trybie holografii, ponieważ telefon ma posiadać tradycyjną pracę ekranu, co sprawia, że model zapowiada się jako urządzenie wielofunkcyjne.Warto jednak choć przez chwile zapoznać się z video, gdzie tego typu technologia jest pokazywana w dużym skrócie, aby przekonać się, że mówimy tu o naprawdę nowych i wcześniej niespotykanych rozwiązaniach.

Na pewno warto śledzić ten projekt na bieżąco, aby samemu zobaczyć, jaki będzie finalny efekt. Miłośnicy nowych technologii, na pewno powinni zainteresować się tym projektem.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij