„iPhone 13 Mini: Najnowszy smartfon w kompaktowym wydaniu”

Apple dumnie ogłosił premierę iPhone’a z serii 15, wspominając nieśmiało o planach wycofania za sprzedaży ex-flagowca marki, mianowicie serii iPhone 13 mini. To nie najlepsza wiadomość dla miłośników kompaktowych i co tu mówić, wygodnych aparatów, do których wiele osób zdążyło się już przywiązać. Sprawdź, gdzie jeszcze można nabyć model iPhone 13 mini, zanim całkiem zniknie w annałach historii?

iPhone 13 mini – jakie zmiany zastosowano w stosunku do iPhone 13?

iPhone 13 mini towarzyszył nam od 2021 roku i przez ten czas dał się poznać, jako wygodny i co ważniejsze niezawodny sprzęt. Oczywiście, jak na malucha przystało, producent zmniejszył wyświetlacz do 5,4-cala (iPhone 13 – 6,1-cala), a mimo to współczynnik PPI zachowany został na podobnym poziomie, wynoszącym przynajmniej 460 pikseli na cal. W praktyce trudno byłoby znaleźć inny, tak mały, a jednocześnie zaawansowany telefon.

Niewielkie wymiary iPhone’a 13 mini, stały się jego atutem. Aparat bez utraty właściwości użytkowych stał się jednocześnie bardziej poręcznym i łatwiejszym do przenoszenia, aniżeli inne smartfony w tym segmencie.

iPhone 13 mini – parametry techniczne 

Za wysoką wydajność odpowiedzialny jest procesor Apple A15 Bionic, który w dniu premiery stanowił ewenement na rynku. Dość powiedzieć, że procek nawet dzisiaj doskonale radzi sobie z nowoczesnymi grami, czy też obróbką zdjęć.

5G umożliwia szybkie przesyłanie i pobieranie danych, nawet gdy użytkownik znajduje się poza zasięgiem Wi-Fi.

Najwyższą jakość zdjęć zapewnia podwójny aparat tylny, w którego skład wchodzą:

  • 12-megapikselowego aparatu szerokokątnego;
  • 12-megapikselowego aparatu ultraszerokokątnego.

Całość spina atrakcyjny design, zgodny z filozofią Apple’a, że mniej znaczy więcej. Stylowe barwy wzbogacone o niezwykle eleganckie odcienie uzupełnia matowe szkło pokrywające tylną część aparatu. Ramki z solidnej i trwałej stali nierdzewnej stanowią dodatkową ochroną Apple iPhone 13 Mini.

System operacyjny iOS 15 H2

Oprócz zmian wizualnych, mających uatrakcyjnić korzystanie ze smartfona, iOS 15 wprowadza także wiele ulepszeń do wbudowanych już aplikacji (np. Safari, Maps). Znaczącej poprawie uległa organizacja danych w przeglądarce, czy też w mapkach pojawiło się więcej szczegółów ułatwiających nawigację.

Na uwagę zasługuje również Live Text, przetwarzający tekstu bezpośrednio ze zdjęcia. Jest to apka wyjątkowo przydatna i ceniona przez wszystkich, zajmujących się edycją grafiki. Na koniec dodajmy, że w zależności od sposobu użytkowania wydajność akumulatora w iPhone 13 mini wzrasta od 10 do nawet 30 procent.

Kupujesz swój pierwszy telefon od Apple? iPhone 13 mini będzie najlepszym wyborem! Wydajny procesor zapewni komfortowe użytkowanie aparatu przez co najmniej kilka lat.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij