Najlepsze modele Telewizorów 4k

Najlepsze modele Telewizorów 4k

Kiedy kilka lat temu prezentowano pierwsze telewizory 4k wiele osób uważało, że jest to technologia która szybko nie wejdzie do powszechnego użytku. Głównymi argumentami przeciwników było stwierdzenie, że telewizje nie będą chętne ponosić kosztów wymiany sprzętu aby móc produkować treści w Ultra HD, co będzie oznaczało brak treści, poza tym dochodziły problemy z wielkością plików (dwugodzinny film dokumentalny potrafił zajmować 300GB) oraz ceny odbiorników, które wtedy kosztowały dziesiątki tysięcy złotych za najtańsze modele.

Wbrew tym przewidywaniom producenci szybko obniżyli ceny sprzętu, dzięki czemu nie jest to już ekskluzywna zabawka. Znacznie łatwiej są obecnie dostępne treści w UHD. Na portalach typu Youtube czy Vimeo można znaleźć dziesiątki filmów.

Również duzi producenci jak HBO czy Netflix dostrzegli zalety wysokiej rozdzielczości. Rozważając zakup nowego telewizora warto więc zdecydować się na taki oferujący Ultra HD. Jakie jednak modele wybrać? Ten tekst zaprezentuje, kilka propozycji na każdą kieszeń od najtańszych do tych bardzo drogich. 

Do 2000zł

 

PHILIPS 49PUS6031

49 calowy telewizor można kupić za około 1900 złotych. Jest on uważany za jeden z najlepszych modeli w tym przedziale cenowym. Matryca wykonana jest w oszczędnej technologi LED, choć nie jest to najnowsze rozwiązanie, to sprawdza się ono bardzo dobre. Poza tym jak wszystkie nowoczesne telewizory Philips oferuje dostęp do usług internetowych typu Youtube czy Netflix. Bryła urządzenia jest prosta dzięki czemu wpasuje się ono do każdego salonu. 

Od 2000 do 5000zł

PANASONIC TX-50DX730E

50 calowy telewizor 4k japońskiej firmy jest już urządzeniem z wyższej półki zarówno jakościowej, jak i cenowej niż wspomniany wcześniej Philips. Cena sklepowa to około 3200 złotych, nie będą to jednak pieniądze źle wydane.

Odbiornik wyposażono w mocny 4 rdzeniowy procesor oraz otwarty system operacyjny Firefox OS, co powoduje, że stanowi on świetne centrum multimedialne, dając dostęp do potężnej biblioteki wysokiej jakości multimediów jaką jest internet.

Ponadto ważną cechą jest wyposażenie urządzenia w Tuner Quattro czyli tuner współpracujący zarówno z darmową cyfrową telewizją naziemną jak i z rozwiązaniami satelitarnymi, kablowymi i IPTV. Design utrzymany w minimalistycznym stylu powoduje, że sprzęt łatwo dopasowuje się do pomieszczenia.
 
SAMSUNG UE49KU6500

Drugim telewizorem na który warto zwrócić uwagę w przedziale do 5000 złotych jest Samsung UE49KU6500. Sprzęt koreańskiego producenta wyróżnia jego kształt. Ekran urządzenia jest zakrzywiony co ma zapewnić dużo lepsze wrażenia poprzez wytworzenie wrażenia bycia otoczonym przez obraz. Matryca została wykonana w nowocześniejszej niż u wspomnianych wcześniej konkurentów technologi OLED.

SAMSUNG UE49KU6500

Odbiornik daje dostęp do jednej z najbogatszych ofert Smart TV na rynku. W sklepie z aplikacjami znaleźć możemy wszystko o prostego programu pokazującego prognozę pogody, przez usługi takie jak Ipla czy Player.pl, po gry sieciowe typu Texas Hold’em. Wyróżnikiem Samsunga UE49KU6500 jest również wyjątkowa technologia Upscallingu czyli konwersji materiałów w niższej jakości do jak najbliższej 4k. 

Powyżej 5000zł

SONY KD-75X9405C

Osoby poszukujące ekranu o dużej rozdzielczości i dysponujące dużym budżetem zainteresować powinien telewizor Sony. 75 calowy odbiornik kosztuje ponad 20 tysięcy złotych. W tej cenie producent oferuje urządzenie o prostych kształtach, skrywające duże możliwości. Odbiornik wyposażono w system Android TV, czyli implementacje najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych.

Powyżej 5000zł

Dzięki temu możliwość multimedialne są praktycznie nie ograniczone. Matryce wykonano w najnowszej generacji technologii LED, co sprawia że jest ono oszczędna dając jednocześnie najwyższej jakości obraz. Wyjątkowym atutem jest technologia produkcji głośników Magnetic Fluid, czyli zastosowanie włókna szklanego dzięki czemu otrzymuje się najwyższą jakość reprodukcji dźwięku. 

Podsumowanie

 

Telewizory 4k w dzisiejszych czasach dostępne są dla praktycznie każdego, niezależnie czy dysponuje się dwoma czy dwudziestoma tysiącami złotych. Przedstawione powyżej modele to tylko przykłady modelów, które znalazły uznanie w oczach konsumentów i recenzentów.

Rynek jest jednak tak duży, że jeżeli nie spełniają one potrzeb, to bez problemu można znaleźć inny model o podobnych parametrach. Rewolucja która zaczęła się kilka lat temu powoli zaczyna stawać się standardem. Warto być gotowym na zmianę, która w zasadzie już jest faktem. 
 
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij