Gadżety, które ułatwiają domowe porządki

Nikt nie lubi sprzątać swojego domu, ale porządki wiosenne mogą być dość terapeutyczne. Dla większości ludzi normalne codzienne sprzątanie i prace domowe są przyziemne i męczące. Co roku na rynku pojawiają się gadżety, które ułatwiają życie i porządki nie są już takie straszne.

Nowe i ulepszone gadżety czyszczące mogą nie być na szczycie listy innowatorów, ale posiadają wiele czynników, które pomagają w codziennym sprzątaniu. Gadżety rozwijają się we wszystkich aspektach od badań procesów chemicznych po roboty czyszczące budynki.

Oto, gadżety, które pomagają ludziom lepiej radzić sobie z porządkami mniejszym wysiłkiem

Elektryczna szczoteczka do czyszczenia bardzo małych i trudno dostępnych powierzchni

Trudno sobie wyobrazić połączenie elektronicznej szczoteczki do zębów z gąbką łazienkową. Ale elektryczna szczoteczka do czyszczenia bardzo małych i trudno dostępnych powierzchni trochę przypomina takie zestawienie. Jest idealna do czyszczenia powierzchni łazienek, takich jak umywalka, prysznic i wanna.

Jest mała i poręczna. Nie wyczyści całej podłogi w łazience, ale mniejsze powierzchnie takie jak na przykład blaty w kuchni doprowadzi do stanu doskonałego. Zmniejsza czas czyszczenia o połowę i jest idealna dla trudnych do dotarcia miejsc.

Bezprzewodowa, ręczna gumowa wycieraczka do szyb

Czyszczenie okien może być irytujące i brudzące. Może też być trudne dla osób z zapaleniem stawów lub innych schorzeń rąk, ale zrezygnowanie ze wszystkich tych papierowych ręczników jest bardzo wygodne a zarazem oszczędne. Za pomocą bezprzewodowego i ręcznego urządzenia takiego jak gumowa wycieraczka do szyb wystarczy spryskać szybę roztworem czyszczącym, a następnie przycisnąć go końcówką do szyby.

Skutecznie czyści powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne, takie jak okna, lustra, drzwi i ściany prysznica. Po wykonaniu pracy należy opróżnij ją z brudnej wody. Ręczna wycieraczka do szyb to urządzenie najlepsze ze wszystkich, ponieważ nie ma brudnej kapiącej wody lub pozostałości smug.

Kompaktowa parownica do prasowania

Kompaktowa parownica sprawia, że czasochłonne prasowanie ubrań jest już przeszłością. Urządzenie takie jak parownica  skutecznie eliminuje konieczność prasowania większości odzieży, Zapewnia również bezpieczeństwo dla delikatnych tkanin, takich jak jedwab.

Szczotka zapewnia gładkie prasowanie, nie trzeba korzystać z deski do prasowania. Wystarczy użyć parownicy, aby odświeżyć ostatnio używane ubrania lub wygładzić zmarszczki z większości rodzajów tkanin (w tym tapicerki meblowej i zasłon okiennych).

Klasyczne filtry powietrza eliminują szkodliwe dla zdrowia czynniki

Kurz jest wszędzie, wraca szybko i rozpływa w powietrzu, w czasie, gdy ktoś próbuje się go pozbyć. Czy nie byłoby wspaniale żyć w świecie bez kurzu? Urządzenia filtracyjne skutecznie oczyszczają powietrze z ponad 99% pyłu, pyłków i innych małych zanieczyszczeń w powietrzu.

Urządzenie może być małe i zwarte, ale jego skuteczność i cicha technologia są niezrównane. Dodatkowym atutem jest także pozbycie się zapachów i gazów (np. usuwanie oparów farb podczas malowania). 

Klasyczne filtry powietrza idealnie nadają się do zastosowania w każdych warunkach. Nowoczesne rozwiązanie technologiczne zapewnia usunięcie alergenów wziewnych takich jak: pyłki, kurz, pleśń, roztocza.

Jednak to nie wszystko. Urządzenie wyposażone w filtry powietrza pozbywa się z otoczenia także: mikroorganizmów  chorobotwórczych, czyli różnych wirusów i bakterii.  

Robot do czyszczenia okien

Zaawansowana wersja robota do czyszczenia okien. Wszystko, co trzeba zrobić to dopasować robota po obu stronach okna i puścić. Mieszanie detergentu do czyszczenia i poduszki z mikrofibry skutecznie działają, gdy robot patroluje całą długość i szerokość okna.

Robot jest na tyle inteligentny, aby czyścić bez prowadnic i przymocowany do każdego okna nie opada. Robot czyszczący okna pracuje równorzędnie z dwoma czynnikami wewnętrznym (nawigacyjnym) i zewnętrznym ( czyści przy pomocy wkładów).

Robot do czyszczenia rynien

Robot czyszczący usuwa liście, brud zatykający rynny. Wyposażony w czteropoziomowy ślimak i specjalny tryb samoczynnia wybiera z rynny. Wykrywa i dostosowuje się do szczątków w celu zapewnienia najbardziej skutecznego czyszczenia. Uprzątanie rynny może być żmudnym procesem.

Jeśli dom jest bardzo wysoki, może to być również potencjalnie niebezpieczna praca. Wystarczy umieścić robota w rynnie, nie trzeba schylać się i zamiatać. Osoba robiąca porządki nie musi się martwić, że ulegnie wypadkowi podczas tej pracy. Korzystanie z automatycznego ustawienia lub pilota również oznacza, że nie trzeba będzie skakać po drabinie.

Robot do czyszczenia basenów

Kolejnym świetnym produktem wykorzystywanym do porządkowania i wykonywania prac przy czyszczeniu basenu naziemnego jest robot. System próżni, pompy i filtra skutecznie usuwa brudu, liście, włosy, glony i bakterie. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i włożyć robota w basenu.

Robot oczyszcza cały basen z góry na dół, z boku, a nawet z linii wodnej, gdzie bakterie mogą się gromadzić. Robot do czyszczenia basenów głęboko czyści powierzchnie basenu i wodę. Szczotka do czyszczenia z PCV usuwa wszystko, co nie powinno znajdować się w basenie.

Robot do czyszczenia podłóg

Czyszczenie podłóg za pomocą robota szybko dowodzi, że jest on idealny do odkurzania i czyszczenia podłóg w domu. Szczotki skutecznie zbierają brud, śmieci i włosy, a nowoczesna technologia wszystko wysysa i przenosi do kosza. Podobnie jak wszystkie inne roboty wystarczy go włączyć i puścić. Można nawet urządzenie zaprogramować i dom będzie czysty przez cały tydzień.

Pomiędzy czyszczeniem robot wróci do ładowarki, używa on pełnego zestawu czujników, aby nawigować i dostosowywać się do zmieniającego się domu. Robot wykrywania zanieczyszczenia, wskazuje obszary zabrudzone i skupia się na czyszczeniu tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Kompaktowy robot do czyszczenia wykładzin dywanowych

Na tej liście jest wiele gadżetów takich jak roboty, ponieważ doskonale sprawdzają się one podczas robienia różnych porządków w domu. Robot doskonale nadaje się do czyszczenia wykładzin dywanowych i większości podłóg. Ściereczka z mikrofibry zamiata brud i resztki, a następnie robot wykonuje drugie przejście mokrą chusteczką do czyszczenia, aby wymyć wszystko, co pozostało.

System nawigacyjny pomaga robotowi poznać, gdzie jest już posprzątane a gdzie nadal musi czyścić i jak manewrować wokół i pod meblami i innymi przeszkodami. Kompaktowy robot do czyszczenia podłóg pracuje do 3 godzin po jednorazowym ładowaniu przy użyciu ściereczek z mikrowłókniny. Kierowany jest przez system nawigacyjny do metodycznego czyszczenia otwartych przestrzeni, wokół mebli i dywaników oraz wzdłuż obwodu pokoju.
 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij