Skimming jak się przed nim obronić

Wydaje nam się, że w 21 wieku jesteśmy dostatecznie dobrze chronieni. Jak się okazuje, nie zawsze jest to prawda. Dzisiaj w świecie nowych technologii, możemy zaznać wiele ułatwień, oraz niebezpieczeństw, które mogą zagrozić naszemu kontu bankowemu. Mowa tutaj oczywiście o skimmingu, który staje się coraz bardziej popularną metodą oszustwa, dzięki czemu złodzieje, są w stanie przetransferować wszystkie pieniądze, jakie tylko znajdują się na koncie, na inne konta, gdzie pieniądze po prostu przepadają, trafiając najczęściej za granicę, gdzie nikt ich nie może już namierzyć.

Dzisiaj trzeba być bardzo ostrożnym, aby nie paść ofiarą podobnego oszustwa. Nie możemy jednak bać się korzystania z podobnych technologii, bo właśnie na nasz strach liczą złodzieje i stają się coraz bardziej pomysłowi w tym, jak pozbawić nas pieniędzy.

Czym dokładnie jest skimming?

Jeśli chodzi o samą metodę oszustwa, to polega ona na skopiowaniu naszego paska magnetycznego, który umieszczony jest na naszej karcie kredytowej. W ten sposób złodziej jest w stanie bardzo często, stworzyć odpowiedni duplikat naszej karty, a potem za jej pomocą wyczyścić nam wszystkie środki. Nim się zorientujemy, co się stało, to pieniędzy już dawno nie będzie i nikt ich nie znajdzie.Musimy mieć tego świadomość, że przestępcy działają bardzo szybko po to, aby nikt ich nie namierzył. Technologia elektroniczna, czyli nasz miejski bankomat, nie zablokuje podrobionej karty, ponieważ będzie ona zgodna z danymi, jakie zostały wprowadzone do systemu.

Skimming to problem

W ten sposób przestępcy są w stanie poważnie obciążyć nasz rachunek bankowy, zanim zdążymy się o tym dowiedzieć. Skimming nie jest tylko i wyłącznie metodą oszustwa, za pomocą transferu pieniędzy w bankomacie, ale tego typu podrobionej karty, złodziej może użyć w sklepie, chodź, jest to rzadko spotykana metoda, ponieważ wiele sklepów ma monitoring i taka osoba może zostać namierzona.Przestępcy wolą więc tradycyjnie wypłacić sobie naszą gotówkę, a nas pozostawić z pustym kontem. Skimming związany z bankomatem polega również na wykorzystaniu specjalnej nakładki, która ma za zadanie, pomóc w odczytaniu kodu PIN właściciela. Oczywiście do tego jest potrzebny właściwy skaner, który pozwala za pomocą drogi radiowej, przesłać potrzebne dane, a konto zostaje zazwyczaj opróżnione już po pięciu minutach, od uzyskania danych logowania.

Brońmy się przed skimmingiem

Jeśli więc zauważymy, przy naszym bankomacie, dziwnie wyglądającą klawiaturę, wystającą ponad poziom swojej obudowy, lub cokolwiek, co wzbudzi nasze wątpliwości, nie powinniśmy wykonywać transakcji, za pomocą takiego bankomatu. Sprawę oczywiście musimy zgłosić we właściwe miejsce, po to, aby policja przeprowadziła zasadzkę, na złodziei, co często pozwala na szybkie schwytanie sprawców, podobnego przestępstwa. Należy pamiętać, że dzisiaj nikt nie może czuć się bezkarny, ponieważ jeśli komuś udowodni się podobne przestępstwo, to za podrabianie kart i wyciąganie pieniędzy z czyjegoś konta bankowego, grozi nawet do 25 lat pozbawienia wolności.Jest to co prawda najwyższy wymiar kary, za tego typu przestępstwo, ale ma on za zadanie odstraszać potencjalnych chętnych złodziei, którzy chcą się wzbogacić czyimś kosztem. Zagrożenie atakiem jednak istnieje i dlatego właściciele kart bankomatowych, powinni zachować szczególne środki bezpieczeństwa, to bardzo ważne, jeśli nie chcemy paść ofiarą takiego procederu. Lepiej dokładnie przyglądać się każdemu szczegółowi, niż utracić wiele tysięcy złotych, ze swojego konta, to nam się nie opłaca, więc zachowajmy czujność.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij