3 najnowsze programy, które usprawnią pracę biurową w Twojej firmie

3 najnowsze programy, które usprawnią pracę biurową w Twojej firmie

Prowadzenie firmy nie jest proste. Wiąże się ono z masą papierkowej roboty, pamiętaniem tysięcy ważnych dat, które na pozór są nieistotne. Do tego dochodzi cała administracja przedsiębiorstwem, szukanie nowych klientów oraz rynków zbytu. A więc gdzie znaleźć w tym wszystkim czas na prawdziwą pracę?

Odpowiedź jest prosta, co się da, trzeba oddelegować innym pracownikom, a resztę postarać się zautomatyzować. Pomoc z tym procesie oferuje wiele wrocławskich firm IT. Aby jednak tego dokonać, potrzeba narzędzi, które nam to umożliwią. I właśnie po to powstał ten tekst. Znajdziecie w nim informacje odnoście trzech programów, które przydadzą się w waszej firmie. Warto tutaj zaznaczyć, że spełniliśmy teraz pierwszy punkt naszych założeń… Znalezienie ich poniekąd oddelegowaliście nam!

Jak nie zgubić się w świecie nowych technologii?

Nim przejdziemy do prezentacji sylwetek tych trzech programów, warto wyjaśnić sobie jeden aspekt. Każdego dnia tysiące programistów kończy swoje produkty, co wiąże się z tym, że na rynku codziennie przybywa nowych aplikacji, łatek oraz programów. Szczerze można przyznać, że łatwo się zgubić. Z tego powodu, jako najnowsze uznajemy te, które w przeciągu kilku miesięcy od premiery nie podbiły serc swoich użytkowników, ale warte są uwagi. Dodatkowo pamiętajmy żeby nie uzależniać działania firmy tylko od jednego takiego programu, ponieważ w razie jego awarii stracimy dostęp do wszystkich ważnych rzeczy, bez których firma nie będzie mogła działać. Ważna jest zatem dywersyfikacja oraz poleganie na kilku firmach z branży IT (we Wrocławiu działa ich kilkanaście).

Poczta i Kalendarz – odnowiona propozycja Microsoftu

Ostatnimi czasy, firma tworząca system operacyjny Windows, dokonała kilku ciekawych ulepszeń w oferowanych przez siebie programach. Stały się one dzięki nim szybsze oraz bardziej intuicyjne. Zaliczyć do nich trzeba Kalendarz. Każdy z nas korzysta z jakiegoś organizera, często niespełniające wszystkich naszych wymagań, wśród których króluje prostota. Jeśli i Tobie zależy na tym, aby program tego typu był prosty i zawierał niezbędne funkcje, odnowiona wersja Kalendarza będzie idealna.

Co ważne, można ją za darmo pobrać z oficjalnego sklepu Microsoftu, o ile jest się posiadaczem dziesiątej wersji ich systemu operacyjnego. Przejścia na ten system można dokonać przy pomocy firm oferujących usługi informatyczne (Wrocław oraz każde inne, duże miasto jest ich pełne), takich jak ta: https://itbce.com/.

Adobe Creative Cloud

Firmy zajmujące się reklamą, grafiką bądź szeroko pojętym marketingiem, korzystają z całej masy programów, które określić można jako specjalistyczne. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami, ponieważ licencje na takie oprogramowanie potrafią kosztować nawet kilka tysięcy od jednego stanowiska. Można jednak te wydatki zminimalizować, korzystając z programu, jakim jest Adobe Creative Cloud, w którego skład wchodzą najważniejsze produkty, które przeznaczone są do obróbki grafiki rastrowej oraz wektorowej. Dodatkowo w pakiecie znajdują się wyselekcjonowane biblioteki czcionek oraz stocków, które można wykorzystywać w pracach. Instalacje takiego oprogramowania warto powierzyć zewnętrznej firmie IT (Wrocław jest ich pełen).

Tiny Scanner, czyli pełna mobilność!

Naszą ostatnią propozycją jest aplikacja na telefon. Jest nią skaner, który zamienia zdjęcia na pliki edytowalne. Brzmi to dość pokracznie, dlatego zaraz omówimy zasadę jego działania. Tiny Scanner podczas robienia zdjęcia, odpowiednio je analizuje oraz wychwytuje znane mu kształty. Dzięki temu w kilka chwil może wygenerować plik z rozszerzeniem .docx. Komu przyda się taka aplikacja?

Naszym zdaniem każdemu. Jest ona darmowa i dość lekka, więc można jej używać na dowolnym telefonie z systemem Android. Zainstalować ją możemy samemu, choć powierzenie telefonów służbowych firmie oferującej usługi informatyczne (We Wrocławiu jest ich naprawdę wiele!) jest ciekawym pomysłem. Ważne jest jedyne to, aby posiadał on dość dobry aparat, ponieważ to od niego zależy ile nasza aplikacja przeczyta.

Reasumując, w każdej firmie powinny znaleźć się wyżej wymienione aplikacje, ponieważ umożliwiają one zautomatyzowanie wielu zadań, a przy tym znaczące obniżenie kosztów. Dobrze jednak byłoby, gdyby zainstalowaniem ich zajęła się profesjonalna firma, której przedmiotem działań są usługi informatyczne (Wrocław czy inne duże miasto jest ich pełne).

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij