Gotowy kurczak w kuchence mikrofalowej

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki?

Mikrofalówki są nieodłącznym elementem wyposażenia każdej nowoczesnej kuchni. Jednak wybór odpowiedniego modelu może okazać się trudnym zadaniem – ze względu na różnorodność dostępnych opcji. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru mikrofalówki i dzięki temu kup urządzenie, które jak najlepiej spełni wszystkie Twoje wymagania.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak dużą mikrofalówkę wybrać,
  • na jakie funkcje kuchenki mikrofalowej zwrócić uwagę,
  • jak dobrać mikrofalówkę do nowoczesnej aranżacji kuchni.

Dzisiejsze kuchenki mikrofalowe w niczym nie przypominają już urządzeń, które kilkadziesiąt lat temu służyły wyłącznie do podgrzewania posiłków. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie nowego sprzętu warto dowiedzieć się więcej o dostępnych możliwościach.

Rozmiar mikrofalówki – ile litrów powinno mieć urządzenie do mniejszej i większej kuchni?

Jednym z najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki, jest jej rozmiar. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, nie wszystkie kuchenki są podobnej wielkości. Parametrem, dzięki któremu najłatwiej jest ocenić, jak duże będzie wnętrze urządzenia, jest jego pojemność, określana w litrach.

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca w kuchni, rozważ zakup mniejszej kuchenki, która nie zajmie dużo cennej przestrzeni na blacie roboczym – np. taką o pojemności 20 litrów. W przypadku bardziej przestronnych pomieszczeń warto rozważyć modele o większej pojemności, np. 25 litrów.

Funkcje mikrofalówki – na jakie zwrócić uwagę?

Podstawowe funkcje mikrofalówek to oczywiście podgrzewanie potraw i rozmrażanie produktów. Jednak niektóre modele, jak np. mikrofalówki Toshiba, oferują o wiele więcej możliwości.

Pierwszym modelem, któremu warto przyjrzeć się bliżej, jest Toshiba MM-EM20P(WH). Urządzenie to charakteryzuje się mocą 800 W oraz pojemnością 20 l. Posiada ono funkcję rozmrażania czasowego lub wagowego oraz możliwość gotowania wieloetapowego, dzięki której zaprogramujesz pierwsze minuty na większej mocy i kolejne na mniejszej – lub odwrotnie.

Kolejny model, Toshiba MWP-MG20P(BK), to nieco bardziej zaawansowane urządzenie. Oprócz podstawowych funkcji oferuje ono również opcję grillowania o mocy 1000 W. Pojemność tej kuchenki wynosi 20 l, a jej moc mikrofal 700 W. Dzięki niej możesz skorzystać z 9 poziomów mocy, aby osiągnąć zamierzony efekt, np. zmiękczyć masło, podgrzać zupę czy upiec kiełbaskę.

Toshiba MM-EM23P(BK) to model, który oferuje większą pojemność (23 l) oraz moc 800 W. Jest on wyposażony w 6 automatycznych programów gotowania (popcorn, ziemniaki, mrożone warzywa, napoje, talerz obiadowy oraz mrożona pizza) oraz funkcję automatycznego rozmrażania.

Jeśli szukasz dużej pojemności i jeszcze więcej funkcji, to warto zainteresować się modelem Toshiba MM-EG23P(BK). Posiada on wnętrze 23 l, moc 800 W i wszystkie automatyczne funkcje wymienione w opisie poprzedniego modelu, a dodatkowo oferuje możliwość gotowania mikrofalowego z grillem, z przewagą jednej lub drugiej opcji.

Ostatnim modelem w naszym zestawieniu jest Toshiba MW2-AC25TF(BK). Jest to największy i najmocniejszy model z naszej listy. Posiada on pojemność 25 l, moc 900 W oraz dodatkowy tryb konwekcyjny. Konwekcja to funkcja, która pozwala korzystać z mikrofalówki jak z piekarnika – dzięki równomiernemu rozłożeniu strumienia ciepła w całej komorze urządzenia.

Wygląd mikrofalówki – design ma znaczenie!

Design urządzeń AGD staje się dla użytkowników coraz ważniejszy. Nic dziwnego – czasy, gdy sprzęt miał być wyłącznie funkcjonalny, dawno minęły! Wybieraj więc modele, które będą pasować do stylu Twojej kuchni. W przypadku mikrofalówek warto postawić na sprzęt w wyrazistym, mocnym odcieniu – w ten sposób podkreślisz charakter nowoczesnej kuchni. Rekordy popularności biją ostatnio szczególnie sprzęty z ciemną obudową i dużą powierzchnią oszklenia, która wygląda efektownie, a do tego pozwala na bieżąco kontrolować postępy w gotowaniu czy pieczeniu.

Kup mikrofalówki Toshiba i ciesz się wygodą, dobrym designem oraz idealnym dopasowaniem sprzętu do Twoich potrzeb! Wśród urządzeń tej marki znajdziesz różne opcje na każdą kieszeń.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij