Informatyka to nie praca tylko hobby

Niektóre powszechnie znane nam zawody, można sklasyfikować do grupy zawodów umysłowych. Informatyk z pewnością potrafi zrobić coś w głowie, jak i na komputerze, a żaden sprzęt nie ma przed nim tajemnic. Gdzie tak naprawdę powstaje zainteresowanie komputerami oraz możliwością szkolenia swoich umiejętności.

Na samym początku należy mieć świadomość, że wspomniana pasja, nie jest wcale początkiem przygotowania do zawodu, jest to nic innego jak hobby, ponieważ wiele młodych osób, zaczyna hobbystycznie dłubać w komputerach, naprawiać je, a jednocześnie uczyć się ich skomplikowanego sposobu działania.

Należy mieć na uwadze, że nie wszystkie komputery są łatwe w obsłudze, istnieją maszyny, które rzeczywiście wymagają od nas nieco więcej wiedzy, niż w przypadku przeciętnego użytkownika. Szkolenie takich umiejętności może trwać lata i choć na samym początku, wyglda to, jak dobra zabawa, to należy mieć pełną świadomość, że z takiej młodej osoby może w przyszłości wyrosnąć dobry informatyk.

Nie wystarczy się uczyć pasję trzeba mieć we krwi

Każdemu się wydaje, że człowiek uczy się na informatyka, ale większość prawdziwych specjalistów, rodzi się z pewnym talentem, oraz zainteresowaniem do komputerów. Takie przejawy większego zainteresowania niż innymi dziedzinami, pojawiają się już w wieku szkolnym.To właśnie wtedy taka osoba zaczyna dłubać w komputerze i próbować coś naprawiać za pomocą metody prób i błędów, co jak najbardziej jest zrozumiałe. Osoby początkujące często popełniają błędy, ale to właśnie na nich są w stanie doskonalić swoje umiejętności, które w przyszłości, okażą się niczym innym jak pierwszym polem testowym.

Odpowiednia nauka zawsze się opłaci

Na pewno zainteresowanie informatyką, wynika z faktu, że młode osoby lubią bawić się językiem programowania i tworzyć niewielkie aplikacje, pod warunkiem, że znają odpowiednie programy i umiejętnie się nimi posługują. Na pewno w początkującym trybie, tego typu aplikacje są malo rozbudowane i są tworzone wyłącznie z pasji, ale trzeba przyznać, że są to jakieś podwaliny, pod przyszłe projekty, które będą o wiele bardziej rozbudowane, niż jakieś proste kodowanie.Jak więc widać informatykiem człowiek staje się z czasem i trzeba mieć to coś, aby rzeczywiście spełniać się w tym zawodzie. Nie wystarczy tylko szybko łapać wiedzę, ale po prostu musi to być również wcześniejsza pasja, ponieważ taka osoba nie znudzi się w ciągu swojej pracy, nie będzie tak zwanej rutyny, która na pewno pojawiłaby się, gdyby nie była to pasja, tylko obowiązek.

Inny punkt widzenia

Trzeba przyznać, że takie zupełnie inne spojrzenie na informatyka, jest nam w stanie powiedzieć o wiele więcej, co taka osoba ma nam do zaoferowania i co rzeczywiście umie. Warto więc od najmłodszych lat, szkolić swoje umiejętności, bo nigdy nie wiadomo, czy nie wyruszymy podobną drogą zawodową. Nie należy się bać porażek, one mają nas w końcu czegoś nauczyć. Prawdziwy informatyk zawsze uczy się na swoich błędach z tą małą różnicą, że nigdy ich potem nie powiela.To właśnie odróżnia prawdziwego specjalistę z powołania, od amatora, który jedynie poszedł do szkoły informatycznej, bo nie miał większych możliwości. Z takiej osoby ciężko jest zrobić informatyka, ponieważ brak pasji, skutecznie zabija chęć do wykonywania takiego zawodu na dłuższą metę. Tak więc warto mieć pasję i podążać własną ścieżką, a przede wszystkim nie spieszyć się, ponieważ wszystko wychodzi po latach, tak więc co niektórzy mają jeszcze sporo czasu, aby stać się informatykami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij