Dlaczego Cyberprzestępcy wciąż są zagrożeniem

Pomimo usilnego rozwoju różnego rodzaju zabezpieczeń komputerów, kluczy szyfrowych oraz wielu innych rzeczy, ludzie zajmujący się tego typu zadaniami, wciąż mają wrażenie, że przegrywają z cyberprzestępcami. Należy zaznaczyć, że dzisiaj hakerem nie są przypadkowe osoby, które po prostu chcą zarobić. W praktyce są to prawdziwi profesjonaliści, którzy na informatyce i na łamaniu różnych zabezpieczeń, znają się jak nikt inny.

Na pewno w wielu przypadkach, jest to poważna sprawa i utrudnienie, ponieważ w praktyce ciężko jest znaleźć jakieś solidne zabezpieczenie. Nawet jeśli udaje się stworzyć bardzo efektywny system zabezpieczeń, to najczęściej nie jest on zbyt długo nie do złamania. Gdy już dochodzi do sytuacji, gdzie dany kod zostaje złamany, wszystkie dane lądują w sieci. Wtedy już każdy haker jest w stanie poradzić sobie z takim zabezpieczeniem.

Przejęcie kontroli nad pecetem

Nawet najwięksi w branży, nie są w stanie zatrzymać hakerów, którzy za pośrednictwem internetu, wyciągają dane osobowe, pieniądze z konta, oraz utrudniają życie zwykłym użytkownikom komputera. Nie jest to na pewno w żaden sposób przyjemna sprawa, ponieważ każda osoba bez wyjątku, może paść ofiarą takiego cyberprzestępcy. Należy zwrócić uwagę, że mało który haker wpada w ręce policji, co sprawia, że ludzi ci czują się po prostu bezkarnie. To bardzo ważny problem świata internetu, który tak naprawdę do dzisiaj nie ma uniwersalnego rozwiązania.W przypadku ataku doświadczonego hakera, użytkownik komputera, po prostu jest bez szans. Tutaj przewaga zawsze jest po stronie cyberprzestępcy, który latami udoskonalał swoje techniki i poznał wszystkie aspekty komputera. Dzisiaj tworzeniem ogólnych zabezpieczeń, bardzo często zajmują się byli hakerzy. To właśnie takie osoby, są w stanie stworzyć algorytmy zabezpieczające, które w pewnym sensie pozwalałyby na lepszą ochronę komputera. Oczywiście nie są to w żaden sposób cudotwórcy, ponieważ nawet i takie zabezpieczenia prędzej czy później hakerzy złamią.

Każdy kod można złamać

W praktyce jest to jedynie kwestia czasu, jeszcze nikt nie opracował odpowiedniego algorytmu zabezpieczeń, który stanowiłby rzeczywistą ochronę. Musimy żyć z świadomością, że takie rozwiązania zwyczajnie nie istnieją. Każdy system ma swoje wady i zalety, a wystarczy jedna poważna luka, a haker z pewnością ją wykorzysta i przejmie kontrolę, nad dowolnym urządzeniem.W wielu przypadkach starcia z hakerem są niczym innym, jak walką z wiatrakami. Jest to potyczka w której po prostu nie mamy najmniejszych szans. Można mówić, że komputery są bezpieczne, ale jest to jedynie iluzja. Łatwo się o tym przekonać zestawiając dane działalności hakerów z 2017 roku. To właśnie w ciągu jednego roku, hakerzy zdołali przechwycić ponad 172 miliardy dolarów.

Łatwy zysk nasza strata

Taka suma z pewnością daje nam wiele do myślenia. Na pewno jest to jasne podkreślenie, że zabezpieczenia, czy też oprogramowanie, nigdy nie jest skuteczne w stu procentach. Zawsze jedna niewielka luka sprawia, że możemy mieć duże problemy.Na pewno z hakerami nigdy nie jest lekko, zwłaszcza jeśli działają oni destruktywnie na globalną sieć. Pamiętajmy, że trzeba się pogodzić z faktem, że każdego dnia możemy paść ofiarą ataku, dlatego warto być przygotowanym na taką ewentualność.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij