depilacja laserowa a golenie maszynką

Depilacja laserowa a golenie maszynką

Depilacja laserowa we Wrocławiu to doskonałe rozwiązanie na pozbycie się niechcianego owłosienia z każdego miejsca na ciele. Ze względu na wysoką trwałość depilacji laserowej zaliczana jest ona do najskuteczniejszych metod obecnych na rynku kosmetologicznym.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to zabieg, który bez wątpienia zapewnia najlepsze efekty redukcji niechcianego owłosienia. W związku z tym, że urządzenie medyczne laser Mediostar Next Pro wyposażony jest w dwie wiązki światła wzajemnie się uzupełniające pozostawia daleko w tyle inne metody takiej jak tradycyjny IPL czy SHR.

Depilacja laserowa we Wrocławiu skupia się przede wszystkim na włosach ciemnych (czarnych, brązowych). To właśnie wtedy zapewnia spektakularne efekty redukcji włosów z każdą przeprowadzoną wizytą.

Laser Mediostar Next Pro wykorzystuje dwie wiązki światła 810 i 940 nm wzajemnie się uzupełniające, dzięki czemu zabieg depilacji laserowej we Wrocławiu staje się jeszcze bardziej skuteczny.

Wrocławska depilacja laserowa to zabieg, który polega na trwałym usuwaniu owłosienia. Skupiona wiązka światła dociera do powierzchni skóry przekształcając się w energię cieplną. Prowadzi ona do termicznego uszkodzenia struktur odpowiedzialnych za wzrost włosa, w wyniku czego po upływie 10-14 dni włosy samodzielnie wysuwają się z mieszka włosowego.

Warto podkreślić, że na skutek depilacji laserowej we Wrocławiu włosy dodatkowo osłabiają się, a także zostaje spowolniony ich proces wzrostu. Dzięki temu domowa depilacja staje się dużo łatwiejsza, a także rzadsza.

Depilacja laserowa a golenie maszynką

Decydując się na depilację laserową we Wrocławiu należy wiedzieć, że tego rodzaju zabiegi wiążą się z odpowiednim przygotowaniem do wizyty w salonie, a także odpowiednimi czynnościami w pielęgnacji domowej skóry.

Jedną z nich jest depilacja włosów pomiędzy zabiegami depilacji laserowej. Należy podkreślić, że jest to czynność dozwolona, jednak tylko odpowiednimi metodami. Oznacza to, że zaleca się golić włosy maszynką do golenia bądź kremem do depilacji.

Z wszystkich pozostałych metod depilacji domowej podczas wykonywania depilacji laserowej we Wrocławiu należy zrezygnować. Metody takie jakie wosk, depilator, pasta cukrowa czy pęseta usuną włosy wraz z cebulką, która niezbędna do zabiegu mającego spełnić oczekiwane efekty.

Depilacja domowa przy użyciu maszynki może być wykonywana bez względu na moment wykonania zabiegu depilacji laserowej we Wrocławiu. Istotny jest jednak fakt, że jej użycie konieczne jest tuż przed wizytą w salonie, 1-2 dni wcześniej przed planowanym zabiegiem.

Wskazania do depilacji laserowej

  • wrastające włoski;
  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);
  • zapalenia mieszków włosowych;
  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;
  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Depilacja laserowa to metoda trwałego usuwania owłosienia. Warto jednak pamiętać o kilku wytycznych decydując się na tego rodzaju zabiegi. Jednym z nich jest konieczność golenia włosków pomiędzy zabiegami w salonie maszynką do golenia bądź stosowanie kremu do depilacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij