zabezpieczenie komputera

Jak zadbać o bezpieczeństwo w firmie? Proste pytanie, a odpowiedź na nie niełatwa

Bezpieczeństwo w firmie to podstawa – dlatego należy o nie dbać – choć to truizm, to niestety jednak wielu właścicieli o tym zapomina, a konsekwencje tego mogą być bardzo poważne. Dlatego tutaj pojawia się pytanie, jak o owe bezpieczeństwo zadbać? Choć rzeczywiście pytanie jest banalne, to odpowiedź już nie jest jednowymiarowa, wszak jest wiele aspektów, które należy poruszyć.

Zabezpieczenie mienia to podstawa

niebieski kogutNa samym początku skupimy się na zabezpieczeniu mienia. Zatem należy pamiętać, aby zastosować takie zabezpieczenia, aby nie doszło do sytuacji, gdy siedziba zostaje obrabowana. Tutaj nie polecamy Wam psich ochroniarzy, bo psy to przyjaciele człowieka i tak należy je traktować i absolutnie nie można ich wykorzystywać. Czasem mówi się, że owczarek azjatycki to najlepszy stróż, bo pracuje całą noc za miskę strawy, ale alabai to pies jak każdy inny i on potrzebuje miłości właściciela, a nie wykorzystywania do ciężkiej pracy. Zatem psiaki zostawiamy w domu, a decydujemy się na zatrudnienie stróża bądź firmy ochroniarskiej. Oczywiście można też zastosować alternatywę, czyli zamontować wysokiej jakości alarm, który jest bardzo czuły i rzeczywiście gwarantuje ochronę. Nie zapomnijcie także o kamerach, a nie tylko ich atrapach.

Bezpieczeństwo danych ma znaczenie

Niestety na skutek błędu pracownika czy zhakowania systemu może dojść do sytuacji, że firma utraci wszystkie dane i to dane wrażliwe, a jak wiadomo może to prowadzić do poważnych konsekwencji, ale i otrzymania wysokich kar. Ale trzeba też poruszyć aspekt, że niestosowanie zabezpieczeń czy programów antywirusowych może prowadzić także do przejęcia przez hakerów konta czy utraty ważnych projektów. Ale ryzyko tego może być zminimalizowane niemal do zera, wystarczy tylko zatrudnić firmę IT. Wykwalifikowani specjaliści zadbają o przeszkolenie Waszych pracowników, ale i nauczą ich rozpoznawać potencjalne zagrożenia. Jednocześnie wgrają na komputery programy antywirusowe oraz zajmą się sprzętem. Wbrew pozorom zatrudnienie firmy IT nie jest bardzo drogie, a korzyści, które się zyskuje w ten sposób są już bardzo duże.

Czas pomyśleć o bezpieczeństwo pracowników, czyli wykupienie ubezpieczenia

Niewiele firm dba o swoich pracowników, ale trzeba tutaj pamiętać, że pracownik, który jest doceniany w pracy, ale i chroniony odwdzięcza się większą efektywnością. Zatem warto pomyśleć o zakupie dodatkowego, grupowego ubezpieczenia dla pracowników. Jego zakres może być mniejszy i większy, zatem aby wybrać najlepsze warto spotkać się z konsultantem i doradcą ubezpieczeniowym i wybrać najlepsza polisę, która może obejmować dodatkowe ubezpieczenie na zdrowie, a także życie. Poza ochroną pracowników pracodawcy mogą także sporo zyskać, gdyż istnieje możliwość wliczenia płaconych składek w koszt uzyskania przychodów.

Zatrudnij księgową bądź biuro rachunkowe

księgowośćNawet prowadzenie małej firmy jest skomplikowane, biorąc pod uwagę prawo podatkowe. A więc, aby nie popełnić błędu i nie zostać wezwanym do urzędu skarbowego warto zatrudnić specjalistę. Może to być księgowy, ale też biuro rachunkowe. Dzięki temu zyskacie pewność, że Wasze rozliczenia prowadzone są w odpowiedni sposób, a w razie błędów jesteście chronieni, bo odpowiedzialność i ewentualną karę ponosi biuro rachunkowe.

Dla ochrony mienia i dla ochrony życia – zabezpieczenia przeciwpożarowe

Czas przejść do ostatniego, ale tak samo ważnego zabezpieczenia, a dokładnie do ochrony przeciwpożarowej. Zatem i na niej nie można oszczędzać. Tutaj musicie pamiętać o wymaganiach, których musicie przestrzegać, a dotyczą choćby stosowania ścian ognioodpornych, ale trzeba też pomyśleć choćby o zastosowaniu zraszaczy. Bardzo dobrze sprawdza się też system ochrony przeciwpożarowej, którego czujniki wychwytują niebezpieczeństwo i w razie konieczności uruchamiają alarm, a dzięki temu także odpowiednie służby są szybko powiadomione.

Na bezpieczeństwie nie można oszczędzać, bo przez nieodpowiednie zachowania i swoją nieodpowiedzialność można sporo stracić. Dlatego zawsze pamiętajcie, że ochrona życia ma największe znaczenie, ale warto zadbać o ochronę mienia i na samym końcu polecamy także pomyśleć o zakupie ubezpieczenia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij