Zarządzanie przepływami pracy w call center

Zarządzanie przepływami pracy w call center

Jak prawidłowo i optymalnie zarządzać przepływami pracy w call center? Zarządzanie siłą roboczą odnosi się do strategii i technologii stosowanych przez firmy w celu optymalizacji wydajności pracowników. Współczesne oprogramowanie dla call center z pewnością może w tym pomóc. Organizacje stosujące strategie zarządzania personelem często odnotowują mniejszą rotację pracowników, większe zadowolenie klientów i niższe koszty operacyjne.

Jesteśmy przyzwyczajeni do myśli, że program do obsługi klienta służy wyłącznie klientowi. Jednak pomaga również w tworzeniu grafików i śledzeniu pracy operatorów. Dane dotyczące zarządzania personelem call center mogą pomóc w prognozowaniu potrzeb kadrowych.

W call center zarządzanie personelem – to zestaw procesów, które zapewniają, że potrzebna liczba agentów z odpowiednimi umiejętnościami call center jest planowana we właściwym czasie.

Oprogramowanie call center zapewnia oparte na danych podejście do prognozowania i planowania.

Przewiduj obciążenie agenta

Gdy klienci kontaktują się z Twoją firmą, oczekują dobrej obsługi bez względu na to, kto odbierze połączenie. Chcą otrzymać szybką pomoc, a jeśli muszą czekać, pogarsza to jakość obsługi klienta. Monitorowanie danych pomaga w prognozowaniu obciążenia agenta. Czy są jakieś pory roku (lub dnia), kiedy obserwujesz skoki lub spadki liczby połączeń telefonicznych z klientami? Prognozowanie pomaga zidentyfikować te trendy. Musisz także wziąć pod uwagę nadchodzące kampanie marketingowe – jeśli trwają prace nad dużą promocją, być może będziesz musiał zatrudnić personel w call center do obsługi pytań klientów.

Twórz harmonogramy w oparciu o zapotrzebowanie klientów

Gdy centra obsługi telefonicznej odnotowują nieoczekiwany wzrost wolumenu, narzędzie do zarządzania personelem może pomóc w szybkiej reakcji. Czasami zdarza się to w przypadku nieplanowanych przestojów, wycofywania produktów, trudnych warunków pogodowych lub doniesień prasowych. Możliwość szybkiego identyfikowania i rozwiązywania tych problemów ma kluczowe znaczenie

W call center harmonogramy są ustalane przez klientów. Oczekują obsługi klienta o każdej porze dnia w wybranych przez siebie kanałach. Oznacza to, że musisz zaplanować zapotrzebowanie na agentów we właściwym czasie i we właściwej liczbie. System zarządzania personelem, zawarty w Voiptime Contact Center, zapewnia dostęp do danych w czasie rzeczywistym, które pomagają zespołowi zrozumieć, czy zapotrzebowanie klientów przekracza możliwości agentów. Gdy opierasz się o potrzeby klienta, tworząc harmonogramy pracowników, klienci mogą polegać na szybkiej obsłudze wtedy, gdy jej potrzebują

W rzeczywistości najbardziej frustrującym aspektem złej obsługi klienta jest długi czas oczekiwania. I właściwie skrócenie czasu oczekiwania na połączenie z operatorem jest naszym głównym celem przy zarządzaniu procesami pracy w call center. Z drugiej strony, najważniejszym aspektem dobrej obsługi klienta jest możliwość szybkiego rozwiązania problemu, a tuż za nim wsparcie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możemy na to wpływać, zapewniając odpowiedni poziom zatrudnienia w godzinach szczytu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij