Taki trawnik nie ma ograniczeń

Jeśli trawa ma każdego dnia wyglądać idealnie, niezależnie od warunków atmosferycznych i zabiegów pielęgnacyjnych, to należy zdecydować się na ułożenie sztucznej murawy. Jej użytkowanie jest niezwykle wygodne. W porównaniu z naturalnym trawnikiem sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga dużych nakładów pracy. Można w jeden dzień mieć piękny trawnik. Z kolei w przypadku naturalnej trawy najpierw trzeba odpowiednio przygotować glebę, wysiać nasiona i regularnie podlewać, potem nawozić murawę i kosić. Niezbędne staje się wyrywanie chwastów, walczenie z chorobami i szkodnikami. Jeśli ktoś chce ułatwić sobie życie i mieć pięknie przyozdobioną posesję, to sztuczna trawa ogrodowa będzie idealna.

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczną trawę ogrodową wykonuje się z włókien polietylenowych i polipropylenowych, często sięga się także po materiały nylonowe. Ma ona elastyczny podkład, jest zabezpieczona warstwą lateksową przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Można liczyć na niezwykłą wytrzymałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne. Syntetyczna murawa wyróżnia się miękkimi włóknami, jest przyjemna w dotyku. Grubość włókien może wynosić do 15 mm, z kolei wysokość do 4 cm. Jeśli ktoś szuka trawy do zadań specjalnych, która będzie intensywnie użytkowana, to istotne staje się wybranie grubych włókien. Idealnie sprawdzają się trawy boiskowe, są wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej. Sztuczna trawa może być stosowana na zewnątrz budynków i w pomieszczeniach. Wspaniale nadaje się na place zabaw, można nawet zastąpić klasyczną wykładzinę dywanową w pokoju dziecka i sięgnąć po miękką murawę z syntetycznych włókien. Będzie ona odpowiednia na balkon i taras. Wykorzystuje się ją nawet na polach namiotowych i kempingach.

Jakie plusy ma syntetyczna murawa?

Jeśli ktoś zdecyduje się na układanie sztucznej trawy z rolki, to może liczyć na to, żeby w przyszłości zaoszczędzi sporo czasu i pieniędzy. Nie wymaga ona przeprowadzania licznych zabiegów pielęgnacyjnych. Zbędne stają się także podstawowe urządzenia i akcesoria ogrodowe typu kosiarka. Nie trzeba specjalnie przygotowywać gleby pod uprawę trawnika. Znika konieczność nawożenia, podlewania i koszenia. Sztuczna trawa ogrodowa wygląda tak samo przez cały rok. Jeśli się ubrudzi, to wystarczy ją oczyścić szczotką, wodą zawierającą dodatek zwykłego detergentu. Można także użyć do tego myjki wysokociśnieniowej.

Sztuczna trawa do ogrodu z rolki jest dostępna w wielu wariantach do wyboru. Na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/ można zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne do ułożenia wiecznie zielonego trawnika. Przydadzą się taśmy do sztucznej trawy, klej do przyklejenia, flizelina do kleju, nóż do przycinania. Zakup tego typu produktów nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Do wyboru są trawy boiskowe o zwiększonej wytrzymałości i murawy krajobrazowe, czyli o wysokich walorach estetycznych. Można przebierać w odcieniach zieleni, poszczególne rodzaje traw różnią się także długością włókien i gęstością. W każdym przypadku można liczyć na uzyskanie trawnika, który będzie do złudzenia przypominać naturalną murawę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij