Od czego zaczynamy działanie w e-commerce?

Od czego zaczynamy działanie w e-commerce?

Rozpoczęcie działalności sklepu internetowego to nie lada wyzwanie dla każdej osoby, która nie posiada w tej kwestii żadnego doświadczenia. Dlatego ten tekst powstał właśnie z myślą o takich osobach. Start w e-commerce nigdy nie będzie należał do najłatwiejszych, jednak stwarza on szanse na stworzenie dużego źródła dochodów.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Aurora Creation – Software house

Dla osób początkujących, które nie miały styczności z prowadzeniem tego rodzaju sklepu, jednym z najlepszych rozwiązań wydaje się być platforma Magneto. Jest to platforma niezwykle przyjazna i intuicyjna, co jest szczególnie ważne w przypadku osób początkujących w e-commerce. Dlaczego właśnie ta platforma? Odpowiedź na to pytanie zawarte jest w kolejnych akapitach tego tekstu.

Sklepy Magneto a własny serwer – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Własny serwer jest jedną z najbardziej podstawowych rzeczy, jeśli chodzi o zakładanie sklepu internetowego. Na początku detaliczny, z czasem asortyment oraz liczba odwiedzających twój sklep będzie rosnąć, aż w końcu stanie się on bardo rozpoznawalną marką, oczywiście przy założeniu, że dobrze wykorzystasz wszelkie dostępne narzędzia do skutecznej promocji twojego sklepu.

Dlatego wybór odpowiedniego serwera to sprawa kluczowa przy rozpoczynaniu jakiejkolwiek działalności w e-commerce. W tym przypadku do wyboru jest kilka opcji. Przede wszystkim dla sklepów małych, które nie posiadają zbyt dużego sklepu i w przyszłości również nie zamierzają mieć, najlepszym wyborem z pewnością okaże serwer współdzielony.

Małe sklepy Magneto najczęściej korzystają z tego właśnie rozwiązania, ponieważ w ten sposób mogą znacznie ograniczyć koszty związane z prowadzeniem działalności w Internecie. Platforma Magneto może również wykorzystywać serwery dedykowane. Tutaj jednak musimy się liczyć oczywiście z odpowiednio większymi kosztami, jednak w ten sposób zyskujemy pewność, że nasz sklep internetowy nie będzie stwarzał żadnych problemów kupującym.

Moduły Magneto – w jaki sposób możesz rozpocząć sprzedaż w sklepie internetowym?

Sprzedaż swojego asortymentu w sklepie internetowym można w bardzo łatwy sposób rozpocząć, korzystając z odpowiedniego oprogramowania. W tym przypadku warto skorzystać z takich systemów jak SaaS, lub uruchomić swój sklep internetowy w chmurze.

Z tych właśnie rozwiązań korzystają właśnie sklepy Magneto. Jeżeli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy informatycznej, a uruchomienie sklepu w Internecie stanowi dla ciebie poważne wyzwanie, powinieneś skorzystać z usług licznych firm, które zajmują się tylko i wyłącznie założeniem oraz obsługą takiego właśnie sklepu.

Co ten w sposób zyskujesz? Przede wszystkim pewność, że twój sklep będzie prowadzony ze wszystkimi wymaganymi standardami, a dodatkowo tego rodzaju firmy bardzo często oferują szybką pomoc w przypadku jakiejkolwiek awarii lub po prostu przeciążenia serwerów.

Musisz wiedzieć, że platforma Magneto należy do tego rodzaju firm, dlatego jeżeli szukasz wygodnego i przede wszystkim niezawodnego sklepu internetowo, na którym będziesz mógł sprzedawać asortyment o dowolnej wielkości i w dowolnych ilościach – wybierz właśnie tę platformę!

Poszczególne moduły Magneto – czyli integracja działań e-commerce z innymi programami

Bardzo ważnym aspektem każdego, poprawnie działającego sklepu internetowego jest współpraca z zewnętrznymi programami. Dlaczego? Ponieważ sklep internetowy to nie tylko sprzedaż asortymentu, ale także współpraca z systemem księgowości, systemem płatności, a także wieloma innymi programami, służącymi do obsługi kart płatniczych. Dlatego też ważnym jest, aby ściśle współpracowały ze sobą poszczególne moduły.

Magento jest firmą, która w znacznym stopniu ułatwia integrację miedzy właśnie tymi programami. Dlatego też decydując się na założenie własnego sklepu internetowego – warto wybrać właśnie Magneto. Musisz również wiedzieć, że w przypadku, kiedy masz nieco większy budżet, to rozsądne wydaje się być zatrudnienie osoby, która będzie odpowiedzialna za dział IT i która posiada dużą wiedzę na temat prowadzenia tego rodzaju sklepu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij