Dlaczego sztuczna trawa to dobre rozwiązanie?

Sztuczna trawa ogrodowa w ostatnich latach cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem, co nikogo nie powinno dziwić. Jest wygodna w układaniu i użytkowaniu, świetnie wygląda niezależnie od warunków atmosferycznych, a jej pielęgnacja nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Dlaczego warto inwestować w sztuczną trawę do ogrodu?

Czym jest sztuczna trawa?

Sztuczna trawa to specjalny rodzaj wykładziny, której rolą jest imitacja wyglądu prawdziwej trawy. Jest to produkt wykonywany z materiałów syntetycznych, który doskonale prezentuje się niezależnie od warunków atmosferycznych. Układanie sztucznej trawy jest bardzo proste i można zrobić to w dowolnym miejscu, zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie czy balkonie. Świetnie sprawdza się również na boiskach czy placach zabaw dla dzieci.

Wady i zalety sztucznej trawy do ogrodu?

Sztuczna trawa do ogrodu ma jak każde inne rozwiązanie zarówno zalety, jak i wady. Warto jednak pamiętać, że w obu przypadkach mogą być to nieco subiektywne opinie, gdyż to, co przeszkadza jednemu, wcale nie musi przeszkadzać innemu.
Co można zaliczyć jako zaletę sztucznej trawy? To przede wszystkim to, że dbanie o nią nie wymaga zbyt wiele czasu, w przeciwieństwie do naturalnej trawy, która należy regularnie kosić i nawadniać. Utrzymanie sztucznej nawierzchni nie wymaga również ponoszenia dużych kosztów finansowych. Co ważne, sztuczna trawa zawsze wygląda doskonale, niezależnie od warunków atmosferycznych, czego niestety nie można powiedzieć o naturalnych trawnikach, które by prezentowały się nienagannie, wymagają poświęcenia mnóstwo czasu i energii.
A wady takiego rozwiązania? Dla wielu osób jest to struktura. Sztuczna nawierzchnia nie jest tak przyjemna w dotyku jak prawdziwa trawa. Taki trawnik wymaga częstego mycia, a jego proces wysychania jest długotrwały (wynika to ze specyfiki zastosowanych materiałów).

Czy zakup sztucznej trawy to duży wydatek?

Nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy zakup sztucznej trawy to duży wydatek. To ile taka inwestycja pochłonie środków pieniężnych, zależne jest od wielu czynników, między innymi rodzaju i jakości trawy. Im jakość jest lepsza, tym cena będzie adekwatnie wyższa.

O czym należy pamiętać, wybierając sztuczną trawę?

Sztuczna trawa to produkt łatwo dostępny, którego na rynku jest naprawdę bardzo dużo. Jak zatem wybrać tą najlepszą? Warto wiedzieć, czym należy kierować się przy wyborze tak, by podjęta decyzja była jak najbardziej satysfakcjonująca.
Wybierając sztuczną trawę, w pierwszej kolejności należy wrócić uwagę na rodzaj zastosowanego włókna. Powinno być ono wysokiej jakości, przy tym realistycznie odwzorowywać prawdziwą trawę.
Warto mieć na uwadze również wysokość trawy, która powinna być dopasowana do miejsca, w którym się znajdzie. Zbyt wysokie trawniki w miejscach intensywnie eksploatowanych szybko tracą elastyczność i sprężystość włókien, a tym samym swój estetyczny wygląd.
Ważna jest także gęstość pęczków w trawniku oraz rodzaj wypełnienia, które również musi być dopasowane do miejsca, w którym zostanie ułożona sztuczna nawierzchnia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij