Co robić w czasie kwarantanny, lockdownu

Co robić w czasie kwarantanny, lockdownu?

Lockdown, a tym bardziej kwarantanna, dla każdego z nas mogą być trudnym wyzwaniem. O ile w przypadku ogólnego lockdownu można jeszcze wyjść na spacer do lasu, o tyle kwarantanna to dla wielu naprawdę trudny czas. Jeśli jesteś introwertykiem, przez pierwsze kilka dni możesz być nawet zadowolony z takiego stanu, jednak jeśli lubisz ludzi i nogi same wyrywają Ci się do spotkań, podczas kwarantanny lub lockdownu definitywnie musisz znaleźć sobie zajęcie.

Czas z rodziną – gry i zabawy

Co więc robić podczas lockdownu, albo gorzej – kwarantanny? Jednym z ciekawych sposobów jest granie w gry, najlepiej planszowe. Od kilka lat planszówki powróciły do łask i jest ich na rynku całkiem sporo. Gry planszowe dla dzieci i dorosłych wymienia Cowidze.pl, możesz również wybrać się do któregoś ze sklepów z grami i zakupić najlepszą opcję dla siebie i swojej rodziny.

Oprócz gier planszowych, możecie również grać na konsoli lub zorganizować klasyczne zgadywanki, jak kalambury.

Czas dla siebie – czytanie, kursy

Jeśli jesteś na kwarantannie sam, lub potrzebujesz czasu dla siebie (i nie, nie musisz być introwertykiem), jest to idealny czas, żeby zająć się aktywnościami, na które nie masz czasu w codziennym życiu. Kiedy ostatnio czytałeś lub czytałaś książkę? To dobry czas, żeby niespiesznie nadrobić zaległości w czytaniu. Wiele książek jest dostępnych przez Internet, ale biblioteki również są otwarte, wybrane książki można zamówić online lub wejść do budynku z zachowaniem zasad sanitarnych.

Dobrym pomysłem na czas kwarantanny jest także uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Wiele z nich odbywa się online, niektóre trwają kilka dni, inne są dłuższe (albo krótsze). W sieci możesz znaleźć również tutoriale czy spotkania na żywo, a także zajęcia ruchowe – taniec, jogę, aerobik. To dobry sposób na to, aby pomimo siedzenia w domu nieco się poruszać i jednocześnie poprawić sobie nastrój.

Nic nierobienie, czyli kontemplacja

Bezczas, a raczej spowolnienie czasu, które możesz odczuwać na kwarantannie sprzyja również filozofowaniu i pewnego rodzaju porządkowaniu swoich spraw. Bardzo często w natłoku codziennych zajęć zapominamy o tym, co jest w istocie dla nas ważne. Może to być cieszenie się drobnymi rzeczami czy obserwacja codziennej rzeczywistości, która roztacza się wokół Ciebie. A może nie miałeś do tej pory czasu, aby podsumować ostatnie lata? Taki rachunek bywa bardzo przydatny, aby sprawdzić, czego naprawdę potrzebujesz, za co jesteś wdzięczny i co możesz jeszcze zrobić. Może być również tak, że w Twoim życiu czas na jakąś zmianę lub ulepszenie niektórych rzeczy. Wiedzę na ten temat możesz uzyskać zadając sobie pytania, medytując, kontemplując.

To również dobry czas na poprawienie relacji z bliskimi, nawet jeśli miałoby się to sprowadzać do krótkiej rozmowy przez messangera. Ktoś dawno niewidziany z pewnością ucieszy się z wiadomości, a Ty zyskasz na nowo przyjaźń, która być może z jakichś powodów nieco ostatnio przygasła, zepchnięta na dalszy plan przez tak zwaną codzienność.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij