dziecko

Bo cena to nie wszystko – poznajcie akcesoria dla dzieci, na których nie można oszczędzać

Posiadanie dzieci wiąże się ze sporymi wydatkami i można powiedzieć, że wraz z wiekiem ciągle rosną. W przypadku małych dzieci są takie akcesoria, na których zdecydowanie nie można oszczędzać. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam listę rzeczy, które powinny być najwyższej jakości. Część z nich, kiedy nie będziesz ich już używać, możesz z powodzeniem sprzedać.

Wózek dziecięcy spacerowy – nie zawsze wózek 3w1 się sprawdzi

wózek dziecięcyPierwszym akcesorium, na którym absolutnie nie można oszczędzać jest wózek dziecięcy spacerowy. Bardzo często rodzice decydują się na zestaw 3w1, czyli wózek głęboki, spacerowy oraz fotelik w korzystnej cenie. Niestety nie zawsze takie zestawy są najwyższej jakości, a często ze względu na ten sam stelaż wózek spacerowy jest zwyczajnie zbyt ciężki i niepraktyczny. Z kolei fotelik nie ma przeprowadzonych testów zderzeniowych i nie wiadomo czy jest na pewno bezpieczny w razie kolizji czy też wypadku, a przecież w tej kwestii musimy mieć absolutną pewność. Zatem jeśli już wybiera się wózek w zestawie z fotelikiem, zawsze trzeba dobrać taki od renomowanego producenta, za który zwykle trzeba trochę dopłacić, jednak przecież zapewnienie dziecku bezpieczeństwa jest bezcenne. Wracając jednak do spacerówki zwykle matki i ojcowie decydują się na dodatkowy zakup, gdyż potrzebują wózka lżejszego i bardziej zwrotnego. Tu doskonale sprawdzi się Joie Literax 4 AIR. Taki wózek ma pompowane koła, a przednie dodatkowo bezdętkowe, funkcjonalne pasy bezpieczeństwa, jest dość lekki i dobrze się go prowadzi. Joie Literax 4 AIR nadaje się na różnego rodzaju nawierzchnie, również na wycieczkę do lasu czy po parku ze żwirowymi alejkami.

Fotelik samochodowy – bo bezpieczeństwo jest najważniejsze

O tym akcesorium była już mowa, jednak teraz dokładniej mu się przyjrzymy. Fotelik samochodowy powinien przejść „śpiewająco” testy zderzeniowe w renomowanym laboratorium badawczym np. ADAC lub Test Plus. W drugim przypadku mamy do czynienia z fotelikami, które zapewniają ochronę nie tylko przy zderzeniu czołowym, ale również bocznym oraz montowane są tyłem do kierunku jazdy. Takie foteliki uchodzą za najbezpieczniejsze. Dlatego jeśli fotelik samochodowy ma certyfikację Test Plus i przede wszystkim pasuje do Twojego samochodu, gdyż to sprawa pierwszorzędna, to warto się na niego zdecydować. Odpowiednie będą również foteliki, które w teście zderzeniowym ADAC uzyskały ocenę dobrą lub bardzo dobrą. Tutaj również konieczne jest dopasowanie fotelika do kanapy samochodowej i fotela. Trzeba to również robić w przypadku systemu ISOFIX i korzystania z bazy, gdyż nie każdy fotelik samochodowy będzie pasował. Bezpieczeństwo powinno być priorytetem, dlatego na foteliku samochodowym nie można oszczędzać. Zawsze można wybrać dobry model z grupy mieszanej, który posłuży nieco dłużej.

Rowerek biegowy dla dziecka – bo wspiera jego prawidłową koordynację ruchową

dziecko na wsiNa naszej liście akcesoriów na których nie można oszczędzać znalazło się również miejsce dla rowerka dziecięcego. Pierwszy rower nie powinien być od razu trzykołowcem, gdyż roczne dziecko nie ma jeszcze odpowiedniej, wyrobionej koordynacji ruchowej. Zatem nie należy się zastanawiać czy zainwestować w rowerek biegowy. Choć dziecko będzie z niego korzystać jedynie przez 2-3 lata, to jednak świetnie przygotuje go do późniejszej jazdy na dwóch kółkach. Będziecie mogli ominąć zakup trzykołowca i od razu zdecydować się na rowerek dwukołowy z dodatkowymi kółkami.

Materac do łóżeczka dziecięcego i pościel dziecięca – komfort snu jest najważniejszy

Sen rzeczywiście pełni kluczową rolę w życiu dziecko i to od pierwszych chwil życia. Zatem o ile na kupnie łóżeczka można nieco zaoszczędzić, o tyle zakup dobrego materaca jest absolutnym priorytetem. Warto wybrać model z wkładem z włókna kokosowego, który pochłania nieprzyjemne zapachy i zapobiega namnażaniu się roztoczy. Dziecko ma zatem komfortowe warunki do snu, a tym samym rozwoju.

Są takie rzeczy na których absolutnie nie można oszczędzać. Prawidłowy rozwój, a także bezpieczeństwo dziecka są wszak najważniejsze. Warto zatem zawczasu zaoszczędzić na te akcesoria. Można również poprosić rodzinę, by złożyła się na jeden prezent zamiast kupowania ich osobno, jeśli planuje się imprezę z okazji narodzin dziecka czy później chrzciny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij