Kredyt na zakupy - z czego można skorzystać

Kredyt na zakupy – z czego można skorzystać?

Nie wszystkie zakupy można sfinansować środkami dostępnymi na koncie czy w portfelu. Niektóre rzeczy, np. sprzęt RTV czy AGD, są droższe i warto pomyśleć o tym, żeby wziąć je na kredyt i spłacać co miesiąc. Pomocne w tym są nie tylko kredyty ratalne, niektórzy sięgają też po pożyczki. Z jakich produktów finansowych można skorzystać, chcąc zapłacić za zakupy?

Kredyty na zakupy – co warto wziąć?

Kredyty na zakupy są pomocne nie tylko w sfinansowaniu upragnionych rzeczy, to też dobry sposób na to, żeby budować pozytywną historię kredytową. W wielu przypadkach wybierane są kredyty ratalne, które zaciąga się bezpośrednio w punkcie sprzedaży lub przez internet. W ten sposób można pokryć wydatki związane z zakupem elektroniki, mebli, innego wyposażenia do domu. Na zakupy można wziąć też kredyt gotówkowy. Nie jest to produkt celowy, banki z reguły nie pytają, na co przeznaczone zostaną środki. Oznacza to, że wydać je można na cokolwiek, nawet na kupno auta, komputera czy opłacenie urlopu. Kredyty, również te, które możesz przeznaczyć na zakupy wyjaśnia halokredyty.pl, na tym jednak możliwości finansowania się nie kończą. 

Pożyczki na zakupy

Pożyczki na zakupy można zaciągnąć zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Są one podobne do popularnych kredytów gotówkowych, niektóre mogą być jednak łatwiej dostępne dla klientów. W przypadku pożyczek wymagania są nieco mniejsze niż przy kredytach bankowych, nie zawsze konieczne jest też podawanie celu przeznaczenia środków.

Pożyczki gotówkowe w banku można uzyskać w oddziale lub przez internet. Formalności nie są tu duże. Łatwiej mają osoby, które posiadają już w banku jakiś produkt, np. konto osobiste. Wówczas wnioskowanie o pożyczkę może odbyć się przez bankowość internetową, a decyzja o przyznaniu bądź odmowie podejmowana jest niemal natychmiast. 

Uważać trzeba przy pożyczkach zaciąganych poza bankami. Takie mogą być po prostu drogie. RRSO produktów finansowych oferowanych przez firmy pożyczkowe z reguły jest wysokie. To właśnie na ten wskaźnik należy zwrócić uwagę przy wybieraniu takiej pożyczki. Niektórzy na zakupy zaciągają też chwilówki. Są to pożyczki maksymalnie na kilka tysięcy, jednak kłopotliwy może być sposób spłaty. Zobowiązanie najczęściej trzeba uregulować jednorazowo i to np. po 30 dniach. 

Kredyt na zakupy – na co zwrócić uwagę?

W przypadku zobowiązań zaciąganych na zakupy kredyty ratalne prezentują się całkiem atrakcyjnie. Niektóre sklepy kuszą zakupami na raty 0%. Oznacza to, że właśnie tyle wynosi RRSO. Banki zyskują w ten sposób klientów, a ci nie są obciążani dodatkowymi kosztami. Warto jednak przyjrzeć się takiej umowie kredytowej i sprawdzić, czy faktycznie nie ma w niej żadnych ukrytych kosztów. Na korzyść tych zobowiązań jest również ich stosunkowo łatwa dostępność. Wystarczy podać informacje dotyczące dochodów, wydatków, dane firmy, w której pracujemy. Pracownik banku je zweryfikuje, ewentualnie dopyta o szczegóły lub zleci wykonanie przelewu weryfikacyjnego i zakup będzie można szybko zrealizować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij